VELYTREND POHÁR 2009-hř.TJ Sokol Hrabůvka
V jednu zdanlivě krásnou sobotu 18.července 2009 se sešlo na hřišti TJ Sokol Hrabůvka v Ostravě-Zabřehu necelých 300.hráčů malé kopané,aby se porvali o trofej pro vítěze 1.ročníku VELYTREND Poháru(turnaj nese název hl.sponzora)Z plánovaných 40.mužstev se jich nakonec dostavilo 35!!!!(2.největší turnaj v létě na severní moravě!!!!)která mohla v úmorném vedru začít svádět lité boje o postup z osmi základních skupin ve kterých byly vyčleněny po 2postupová místa do osmifinálových bojů.Osmifinále a čtvrtfinále byly odehrány za stále extremních teplot,dost možná mírně přesahující třicítku.Na semifinálové zápasy přišel mráček,který zastínil tento kout ostravy,aby se dané mače mohly uskutečnit za příjemných fotbalových teplot.Ale jak už to tak bývá, po extremních vedrech přichází extremní slota a tak jsme se před finalovými(o3.místo,finále)kláními museli narušit plynulost turnaje,schovat se před provazy deště a rozmyslet se všemi zúčastněnymi jak budeme pokračovat.Po debatě organizátorů,sudích a kapitánů finálových mužstev jsme došli k závěru,že nejschůdnějšía především nejbezpečnější varianta bude nechat tyto duely rozhodnout penalty.V rozstřelu o 3.místo bylo úspěšnější mužstvo ze slovenska PSV SOLINKY,které si po celou dobu turnaje udržovalo vysoký standart a pro některé bylo překvapením,že si tento tým nezahrál finále.Bramborové medaile si odnesl HV TONAT který byl překvapením turnaje.Ve finálovém rozstřelu se utkala mužstva,která se znají z futsalové soutěže C.I.P OSTRAVA-DRAVCI DOLNÍ BENEŠOV.V přesnosti střel na bránu a v reflexech golmanů,byl úspěšnější tým C.I.P OSTRAVA(který byl mimochodem černým koněm turnaje) a stal se vítězem 1.ročníku VELYTREND POHÁR.Statistické údaje k 1.ročníku turnaje hovoří o 73.zápasech ať už v základních skupinách nebo ve vyřazovacích bojích,dále byl 1.zápas kontumován a dva finálové zápasy musely být rozhodnuty jen penaltovými rozstřely.Celkem se jedná o 76.zápasů,ve kterých bylo nastříleno 203.branek, rozdáno 17 žlutých karet a bohužel 1.červená karta.Karetních trestů dle našeho úsudku nebylo moc,když si uvědomíme,že na turnaji startovalo na 300.hračůDíky kvalitně odvedené práci organizátorů proběhl turnaj bez vážných problému.
DĚKUJEME FIRMĚ VELYTREND A ZVLÁŠŤ PANU ZDENKU VELČOVSKÉMU ZA SPONZORSKÝ DAR.
SKUPINA,,A" | Lazio | Kastro | Molnlycke | Timi | skóre | body | místo |
FC Lazio Zábřeh | XXXXX | 1:3 | 1:2 | 0:1 | 2:6 | 0 | 4. |
FC Kastrol Team ŽILINA | 3:1 | XXXXX | 2:1 | 0:1 | 5:3 | 6 | 1. |
FC Molnlycke Karvina | 2:1 | 1:2 | XXXXX | 2:1 | 5:4 | 6 | 2. |
FC Timi Bar Kouty | 1:0 | 1:0 | 1:2 | XXXXX | 3:2 | 6 | 3. |
SKUPINA,,B" | Racek | Boys | Havířov | Lowriders | Bufu | skóre | b m |
Sport Bar Racek | XXXXX | 0:0 | 1:0 | 1:2 | 1:2 | 3:4 | 4 4. |
Bad Boys Žilina | 0:0 | XXXXX | 2:0 | 1:0 | 3:4 | 6:4 | 7 2. |
AC Sedma Havířov | 0:1 | 0:2 | XXXXX | 0:0 | 2:1 | 2:4 | 4 5. |
Lowriders | 2:1 | 0:1 | 0:0 | XXXXXX | 1:3 | 3:4 | 4 3. |
Bufu Ostrava | 2:1 | 4:3 | 1:2 | 3:1 | XXXXX | 10:7 | 9 1. |
SKUPINA,,C" | PSV | Derby | Narcis | C.I.P | skóre | body | místo |
PSV Solinky | XXXXX | 1:0 | 0:0 | 1:1 | 2:1 | 5 | 2. |
AC Derby Ostrava | 0:1 | XXXXX | 0:2 | 0:1 | 0:4 | 0 | 4. |
FC Narcis Ostrava | 0:0 | 2:0 | XXXXX | 0:3 | 2:3 | 4 | 3. |
C.I.P Ostrava | 1:1 | 1:0 | 3:0 | XXXXXX | 5:1 | 7 | 1. |
SKUPINA,,D" | Pohoda | Jokerit | 12 | City | Roxbery | skóre | b m. |
Pivnice Pohoda | XXXXX | 0:2 | 2:0 | 3:1 | 2:0 | 7:3 | 9 3. |
FC Jokerit Kopřivnice | 2:0 | XXXXX | 0:1 | 1:0 | 4:1 | 7:2 | 9 2. |
12. | 0:2 | 1:0 | XXXXX | 5:2 | 3:2 | 9:6 | 9 1. |
Ostrava City | 1:3 | 0:1 | 2:5 | XXXXXX | 1:0 | 4:9 | 3 4. |
FC Roxbery | 0:2 | 1:4 | 2:3 | 0:1 | XXXXX | 3:10 | 0 5. |
SKUPINA,,E" | Křížky | Dravci | Sokol | CHachaři | skóre | body | místo |
Tří Křížky CF | XXXXX | 0:3 | 0:3 | 1:1 | 1:7 | 1 | 4. |
FC Dravci Dolní Benešov | 3:0 | XXXXX | 2:1 | 1:0 | 6:1 | 9 | 1. |
TJ Sokol Hrabůvka | 3:0 | 1:2 | XXXXX | 3:1 | 7:3 | 6 | 2. |
1.CHachaři CF | 1:1 | 0:1 | 1:3 | XXXXXX | 2:5 | 1 | 3. |
SKUPINA,,F" | Avion | MPR | Poruba | Dubina | Excalibur | skóre | b.m. |
FC Avion ČISTÍRNA | XXXXXX | 0:1 | 5:1 | 3:2 | 2:1 | 10:5 | 9 1. |
MPR ŽILINA | 1:0 | XXXXXX | 2:1 | 3:1 | 1:2 | 7:4 | 9 3. |
FC Elim Poruba | 1:5 | 1:2 | XXXX | 6:2 | 0:2 | 8:11 | 3 4. |
AS Dubina | 2:3 | 1:3 | 2:6 | XXXXXX | 1:4 | 6:16 | 0 5. |
Excalibur | 1:2 | 2:1 | 2:0 | 4:1 | XXXXX | 9:4 | 9 2. |
SKUPINA,,G" | Kahan | Starci | HV | Statkáři | skóŕe | body | místo |
FC Kahan | XXXXXX | 3:0 | 3:3 | 0:2 | 6:5 | 4 | 3. |
CHmeloví Starci | 0:3 | XXXXXX | 1:2 | 0:0 | 1:5 | 1 | 4. |
FC HV Club | 3:3 | 2:1 | XXXX | 1:0 | 6:4 | 7 | 1. |
Statkáří | 2:0 | 0:0 | 0:1 | XXXXXX | 2:1 | 4 | 2. |
SKUPINA,,H" | Velytrend | Nacapa!!! | Design | Flamengo | skóŕe | body | místo |
Velytrend | XXXXXX | 2:0 | 5:0 | 3:0K | 10:0 | 9 | 1. |
NACAPA!!! | 0:2 | XXXXXX | 1:0 | 1:0 | 2:2 | 6 | 2. |
FK New Design | 0:5 | 0:1 | XXXX | 3:0 | 3:6 | 3 | 3. |
Flamengo Ostrava | 0:3K | 0:1 | 0:3 | XXXXXX | 0:7 | 0 | 4. |
Osmifinále:
FK kastrol Team Žilina-Jokerit Kopřivnice= 0:5
Bufu Ostrava - PSV Solinky =1:7
12 - FC Molnlycke Karvina =3:0
C.I.P Ostrava - Bad Boys Žilina =3:0
FC Dravci Dolní Benešov - Nacapa!!! =0:0(2:1pen)
FC Avion Čistirna -Statkáři =0:0(2:3pen)
Velytrend - TJ Sokol Hrabůvka =0:1
FC HV Club -Excalibur =1:0
Čtvrtfinále:
FC Jokerit Kopřivnice - PSV Solinky =1:2
12. - C.I.P Ostrava =0:1
FC Dravci Dolní Benešov-Statkáři =3:0
TJ Sokol Hrabůvka - FC HV Tonat =0:4
Semifinále:
PSV SOLINKY - FC Dravci Dolní Benešov=1:2
C.I.P Ostrava-FC HV Tonat =2:2(2:1pen)
O 3.MÍSTO (penaltový rozstřel)
PSV Solinky - FC HV Tonat =2:1pen
FINÁLE:
FC Dravci Dolní Benešov - C.I.P OSTRAVA=1:3pen
Nelepším sřelcem turnaje se stal Tomáš Potůček(HV Club)
Nejlepším brankářem turnaje se stal Marek Jendřejek(TJ Sokol Hrabůvka)
1.C.I.P OSTRAVA |
2.FC Dravci Dolní Benešov |
3.PSV Solinky(sk) |
4.FC HV Tonat |
5.FC Jokerit Kopřivnice |
6.12 |
7.Statkáři |
8.TJ Sokol Hrabůvka |
9.FC Avion Čistírna |
10.Nacapa!!! |
11.Velytrend |
12.Excalibur |
13.FC Molnlycke Karvina |
14.Bad Boys Žilina(sk) |
15.FK Kastrol Team Žilina(sk) |
16.Bufu Ostrava |
17.Pivnice Pohoda |
18.MPR Žilina(sk) |
19.FC Timi Bar Kouty |
20.FC Kahan |
21.FC Narcis Ostrava |
22.Sport Bar Kouty |
23.Lowriders |
24.FK New design |
25.AC Sedma Havířov |
26.FC Elim Poruba |
27.Ostrava City |
28.1,CHachaři CF |
29.CHmeloví Starci |
30.Tři Křížky CF |
31.FC Lazio Zábřeh |
32.AC Derby Ostrava |
33.FC Roxbery |
34.Flamengo Ostrava |
35.AS Dubina |